ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka w UE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


MATERIAŁY PROBLEMOWE

Kilka uwag o niezależności i nowych zadaniach operatorów systemów elektroenergetycznych
14.10.2020r. 05:08

Mariusz Swora, adwokat, dr hab. nauk prawnych ("Energia Elektryczna" - 8/2020)
Rozdział (ang. unbundling) operatorów systemów elektroenergetycznych, jak każda instytucja regulacyjna, podlega procesom ewolucyjnym, w miarę jak zmienia się otoczenie społeczno-gospodarcze. Przedmiotem niniejszego artykułu nie będzie jednak kompleksowa analiza ewolucji tejże niezależności i jej uwarunkowań, co jest dobrym materiałem na obszerną dysertację, a raczej przekazanie kilku refleksji natury historycznej oraz dotyczących przyszłości, które wpływały i będą wpływać na ustrój i zadania operatorów.
Dołączone pliki: Do odczytu plików wymagany jest program Acrobat Reader.


KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Wilek 16.10.2020r. 15:36
Nie powiedziałbym, że Prezes URE jest za słaby względem OSD. O ile wiem, to kary były albo miały być za "rażące niedbalstwo" a chodziło o drobne błędy w danych pomiarowych. A faktycznie to wprowadzenie stopni zasilania po wielu latach spokoju było beznadziejnie wprowadzone, z błędem na początku a później bez odpowiedniej informacji.
Problemem jest raczej to, że OSD w koncernach nie ma rzeczywistej odrębności, ani nawet nie jest najważniejsze (bo górnicy, bo bloki wytwórcze)a wydawałoby się, że URE przez taryfę jest w stanie to wymusić.Czyli polityka. No i grupy energetyczne są już tak duże, że działa mechanizm znany z przerostu administracji - problemy wewnętrzne.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE