ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka w UE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.KALENDARIUM WYDARZEŃ
Jak stworzyć dobry wniosek o fundusze na niskoemisyjną transformację?

Kiedy: 4 czerwiec 2020
Miejsce: Jak stworzyć dobry wniosek o fundusze na niskoemisyjną transformację?
Organizator: Forum Energii
Łączenie sektorów - polski sposób na neutralność klimatyczną

Kiedy: 18 czerwiec 2020
Miejsce: Webinarium
Organizator: Forum EnergiiSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
20.05.2020r. 15:02

14 maja br. Komitet do Spraw Europejskich przyjął polski Plan wdrażania reform rynku energii elektrycznej - poinformowało Ministerstwo Energii. Dokument zawiera szereg reform, które będą realizowane w perspektywie kilku najbliższych lat. Jedną z kluczowych jest reforma rynku bilansującego, której realizacja została podzielona na dwa etapy.
20.05.2020r. 14:14

Polska, Bułgaria, Czechy, Grecja, Węgry, Litwa, Rumunia i Słowacja zawiązały koalicję i będą naciskać na UE, by ta wsparła finansowo i nie wykluczała technologii opartych na gazie ziemnym w dojściu do neutralności klimatycznej - przekazało w środę PAP Ministerstwo Klimatu.
20.05.2020r. 13:57

Europejskie Stowarzyszenie Węgla Kamiennego i Węgla Brunatnego - Euracoal opublikowało statystyki odnośnie produkcji i importu węgla w Unii Europejskiej w ubiegłym roku. Jak pokazują zaprezentowane dane, spadało tak wydobycie jak i import węgla.
20.05.2020r. 10:46

Polska aktywnie uczestniczyła w konsultacjach dotyczących przyznania odstępstwa od stosowania prawa UE wobec gazociągu Nord Stream 2 - podał polski Urząd Regulacji Energetyki w środowym komunikacie.
19.05.2020r. 12:14

Gabinet hiszpański ma zatwierdzić dzisiaj projekt ustawy ograniczającej emisję gazów cieplarnianych do zera, netto do 2050 r.
19.05.2020r. 11:41

Do 15 czerwca trwają konsultacje prowadzone przez Dyrekcję Generalną ds. Energii Komisji Europejskiej (DG Energy). Proponowane zmiany dotyczą kwestii proceduralnych i technicznych w obowiązujących czterech kodeksach sieci: CACM (wytyczne dotyczące alokacji zdolności przesyłowych i zarządzania ograniczeniami przesyłowymi), FCA (wytyczne dotyczące długoterminowej alokacji zdolności przesyłowych), EB GL (bilansowanie energii elektrycznej) oraz SO GL (wytyczne dotyczące pracy systemu przesyłowego energii elektrycznej).
19.05.2020r. 06:31

Francja i Niemcy wydały wspólne oświadczenie na temat środków, które ich zdaniem należy podjąć w celu walki z kryzysem gospodarczym. Jeden z nich to przyspieszenie budowy Europejskiego Zielonego Ładu - czytamy w BiznesAlert.pl.
18.05.2020r. 15:02

Mało który sektor tak jak energetyka nadaje się, by pełnić rolę koła zamachowego dla ożywienia gospodarczego - uważa minister klimatu Michał Kurtyka. Jak ocenił, niektóre rozwiązania Europejskiego Zielonego Ładu mogą być zmodyfikowane lub opóźnione, ale transformacja energetyki będzie kontynuowana.
18.05.2020r. 13:29

Kryzys gospodarczy wywołany przez koronawirsusa powinien być momentem do adaptacji, przemyślenia założeń Europejskiego Zielonego Ładu - ocenił w poniedziałek minister ds. UE Konrad Szymański. Dodał, że w Polsce dążącej do neutralności klimatycznej kluczową rolę powinien odgrywać gaz.
18.05.2020r. 10:44

Komisja opublikowała w poniedziałek zaproszenie do przetargu na trzecią wspólną platformę aukcyjną dla unijnego systemu handlu uprawnieniami do emisji (EU ETS). Na platformie będą sprzedawane uprawnienia do emisji dwutlenku węgla w imieniu 25 państw Unii Europejskiej oraz 3 państw EOG-EFTA, a także uprawnienia przeznaczone na Fundusz Innowacji i Fundusz Modernizacji.cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE