ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka w UE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
14.06.2018r. 13:05

Negocjatorzy europarlamentu i państw członkowskich UE porozumieli się w czwartek w sprawie dyrektywy o odnawialnych źródłach energii, ustalając na poziomie 32 proc. wiążący dla UE cel OZE na 2030 rok. Zniesione mają być obostrzenia dotyczące paneli słonecznych.
13.06.2018r. 16:07

Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow powiedział w środę, że Moskwa jest gotowa dostarczać gaz do Unii Europejskiej za pośrednictwem budowanego gazociągu Turecki Potok, jednak do tego niezbędne są gwarancje krajów UE i Komisji Europejskiej.
12.06.2018r. 19:40

Wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański powiedział we wtorek w Strasburgu, że jest bardzo wiele powodów, dla których gazociąg Nord Stream 2 nie powinien powstać, nie powinien być tolerowany ani obdarzany przywilejami przez UE.
12.06.2018r. 12:01

Po zakończeniu synchronizacji sieci elektroenergetycznych państw bałtyckich z sieciami Europy kontynentalnej, energia elektryczna - z budowanej na Białorusi (Ostrowiec) elektrowni jądrowej - nie trafi na litewski rynek - czytamy w BiznesAlert.pl.
12.06.2018r. 11:56

W czasie, w którym rząd Wielkiej Brytanii prowadzi negocjacje "rozwodowe" z Unią Europejską, krajowe zakłady energetyczne pracują nad zbliżeniem się z europejskimi koncernami energetycznymi. Obecnie brytyjscy dostawcy energii importują ją za pomocą czterech specjalnych połączeń z Francji, Irlandii i Irlandii Północnej - czytamy w BiznesAlert.pl.
11.06.2018r. 15:19

Polska na poniedziałkowym spotkaniu ministrów ds. energii krajów Unii Europejskiej w Luksemburgu zaapelowała o przyspieszenie prac nad nowelizacją dyrektywy gazowej, która wymierzona jest w projekt gazociągu Nord Stream 2.
07.06.2018r. 08:52

Kommiersant przeprowadził wywiad z prezesem Wintershalla, Mario Mehrenem. Firma jest zaangażowana finansowo w projekt Nord Stream 2. Krytykuje Polskę, Komisję Europejską i USA za próby wpływania na budowę - czytamy w BiznesAlert.pl.
06.06.2018r. 16:18

W jednym z bloków elektrowni atomowej w Paksu pod Budapesztem doszło w środę do awarii, która nie spowodowała szkód w środowisku - poinformowała w komunikacie spółka zarządzająca elektrownią.
05.06.2018r. 14:40

W czerwcu ma zostać podjęta ostateczna decyzja w sprawie synchronizacji sieci państw bałtyckich z sieciami Europy kontynentalnej. Mimo, że Polska i Litwa zgodziły się, aby proces został zrealizowany przy wykorzystaniu istniejącego połączenia LitPol Link, Łotwa nadal uważa, że najlepszym rozwiązaniem jest jego rozbudowa - czytamy w BiznesAlert.pl.
05.06.2018r. 12:54

Większość krajów UE stworzyło bardzo ambitne plany ograniczenia emisji we wszystkich działach przemysłu. W grudniu 2017 roku, brukselscy urzędnicy uruchomili specjalny program dla "regionów węglowych w okresie transformacji", którego celem jest ułatwienie im płynnego przejścia do produkcji niskoemisyjnej energii. W Grecji nadal brakuje jednak aktualnego planu energetycznego, który w dłuższej perspektywie czasu przyczyniłby się dekarbonizacji branży energii elektrycznej. Wprowadzenie powyższych zmian spowodowałoby większe jej zrównoważenie poprzez rozwijanie sektora energii odnawialnej i gazowej - czytamy w BiznesAlert.pl.cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE