ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka w UE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
19.07.2019r. 09:22

Niemcy rezygnują z energii jądrowej i węgla. Tymczasem wielu producentów energii i operatorów sieci może mieć problemy z utrzymaniem stałości dostaw - czytamy w BiznesAlert.pl.
18.07.2019r. 10:18

Jak czytamy w portalu Gramwzielone.pl, Europejski Bank Inwestycyjny poinformował o przyznaniu kredytu na projekt największej europejskiej elektrowni fotowoltaicznej, którą w Hiszpanii postawi koncern energetyczny Iberdrola. Kilka tygodni temu hiszpańska grupa zapowiedziała budowę jeszcze większej elektrowni PV.
17.07.2019r. 17:13

Nie ma w UE stanowiska, które warte byłoby lekkomyślnych koncesji w sprawie klimatu - powiedział w środę wiceszef MSZ Konrad Szymański. Podkreślił też, że Polska nie mówi postulatowi neutralności klimatycznej "nie, bo nie" i jest otwarta na negocjacje dotyczące warunków przyjęcia tego celu.
17.07.2019r. 12:47

Jak czytamy w portalu Gramwzielone.pl, operatorzy farm wiatrowych ze Francji wkrótce zaczną wyłączać najstarsze elektrownie wiatrowe, które zaczną tracić taryfy gwarantowane. W najbliższych latach we francuskiej energetyce może ubyć z tego powodu nawet kilka gigawatów. Stare wiatraki inwestorzy chcą zastąpić nowymi, wydajniejszymi i produkującymi dużo tańszą energię. Problemem jest jednak biurokracja.
17.07.2019r. 08:56

Polska zabiega o stanowisko ważnego komisarza w nowej KE, może to być komisarz ds. energii - powiedział w środę w TVN24 wicepremier Jacek Sasin. Powiedział też, że rozmowy remiera Mateusza Morawieckiego w Brukseli dotyczyły również obsady stanowisk w UE.
16.07.2019r. 08:16

Decyzje UE w sprawie ograniczenia kontaktów i finansowej pomocy dla Turcji w związku z odwiertami gazu i ropy naftowej u wybrzeży Cypru nie wpłyną na jej determinację do kontynuowania działań w tym regionie - oświadczyło we wtorek tureckie MSZ.
15.07.2019r. 22:06

W reakcji na uznane za nielegalne tureckie poszukiwania podmorskich złóż gazu ziemnego koło Cypru ministrowie spraw zagranicznych państw Unii Europejskiej uchwalili w poniedziałek nałożenie kar na Turcję - poinformowała niemiecka agencja dpa.
15.07.2019r. 15:36

Wprowadzenie w UE płacy minimalnej, zasiłku dla bezrobotnych, podatku węglowego od emisji CO2, a także pilnowanie przestrzegania praworządności - to niektóre z obietnic, które kandydatka na szefową KE Ursula von der Leyen zawarła w listach do europosłów.
12.07.2019r. 09:23

Obecna minister obrony narodowej Niemiec Ursula von der Leyen ma niebawem zostać oficjalnie powołana na stanowisko przewodniczącej Komisji Europejskiej. Mimo, że popiera ona realizację celu neutralności klimatycznej krajów Unii Europejskiej do 2050 roku, to jednak jak Reuters podaje, że jej stanowisko jest zdaniem Partii Zielonych za mało ambitne.
11.07.2019r. 09:41

Jak czytamy w portalu Gramwzielone.pl, operatorzy systemów elektroenergetycznych z kilku unijnych krajów, którzy tworzą inicjatywę o nazwie North Sea Wind Power Hub, opublikowali wyniki analizy, w której ocenili sens budowy na Morzu Północnym sztucznych wysp, które byłyby elementem transgranicznej infrastruktury przesyłowej, która połączyłaby system energetyczne państw UE i która umożliwiłaby optymalne wykorzystanie potencjału morskiej energetyki wiatrowej.cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE