ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka w UE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
15.01.2021r. 12:52

Federalna Agencja Morska i Hydrograficzna (BSH) zatwierdziła natychmiastową dalszą budowę gazociągu Nord Stream 2 na niemieckich wodach Bałtyku. Poprzednie zezwolenie zakładało możliwość wznowienia prac w wyłącznej strefie ekonomicznej Niemiec dopiero od końca maja.
14.01.2021r. 13:37

Nawet ponad 400 miliardów euro trzeba będzie przeznaczyć do 2030 roku na inwestycje w sieci dystrybucyjne energii elektrycznej w całej Europie by zrealizować zieloną transformację energetyczną. Tak wynika z pierwszego w historii wspólnego raportu przygotowanego przez Eurelectric oraz E.DSO przy współpracy z Monitor Deloitte, pokazującego kompleksowo kierunki zmian i związane z tym potrzeby inwestycyjne Operatorów Systemów Dystrybucyjnych (OSD) w UE. W pracach nad dokumentem "Łącząc punkty: inwestycje w sieć dystrybucyjną jako zasilenie transformacji energetycznej" wykorzystano szczegółowe dane dot. Niemiec, Danii, Portugalii, Szwecji, Hiszpanii, Polski, Francji, Włoch, Irlandii i Węgier.
14.01.2021r. 13:02

Ministerstwo klimatu i środowiska przekonuje, że Komisja Europejska zmieniła stanowisko w sprawie wodoru dzięki zabiegom Polaków, dopuszczając różne sposoby wytwarzania wodoru zgodnie z zasadą neutralności technologicznej, w tym wodór szary wytwarzany w rafineriach polskich już teraz - czytamy w BiznesAlert.pl.
14.01.2021r. 11:46

Opinia rzecznika generalnego Trybunału Sprawiedliwości UE w Luksemburgu ws. odwołania Niemiec od wyroku w sprawie gazociągu OPAL zapadnie 18 marca - przekazały PAP służby prasowe TSUE.
14.01.2021r. 06:45

Niemiecka europosłanka z partii Zielonych, Viola von Cramon w rozmowie z PAP z oburzeniem komentuje wznowienie budowy gazociągu Nord Stream 2. Inwestycję nazywa dźwignią geopolitycznych wpływów Putina i "antyeuropejskim projektem".
14.01.2021r. 05:18

Podczas trwającej od tygodnia śnieżycy i rekordowo niskich temperatur, w Hiszpanii gwałtownie wzrosły ceny energii elektrycznej. Minister ds. konsumpcji Alberto Garzon wyraził opinię, że odpowiedzialność za ten stan ponosi "wadliwie zaprojektowany" przez UE rynek energii.
13.01.2021r. 07:39

Zagadkowe zaburzenie częstotliwości pracy kontynentalnego systemu elektroenergetycznego zanotowane w zeszłym tygodniu wzbudziło obawy Niemców, którzy przekonują, że transformacja energetyczna musi się odbywać z zabezpieczeniem energetyki konwencjonalnej - czytamy w BiznesAlert.pl.
13.01.2021r. 07:31

W środę w Trybunale Sprawiedliwości UE w Luksemburgu odbędzie się rozprawa w sprawie gazociągu OPAL. Wcześniej Polska wygrała z KE w Sądzie UE w sprawie decyzji, która umożliwiła Gazpromowi wykorzystywania tej magistrali w większym zakresie. Od wyroku odwołały się Niemcy.
07.01.2021r. 15:38

WeCARE - sojusz organizacji pozarządowych z siedzibą w Brukseli prowadzący kampanię na rzecz czystej, taniej i niezawodnej energii wystosował w dniu 4 stycznia 2021 r. list otwarty do przedstawicieli instytucji Unii Europejskiej z apelem o pilną zmianę nastawienia do energetyki jądrowej oraz zapewnienie większego jej udziału w niskoemisyjnym miksie energetycznym, co pozwoli uniknąć uzależnienia od gazu.

07.01.2021r. 13:32

W 2021 roku nastąpi uruchomienie ogromnych środków na transformację energetyczną, technologiczną i społeczną w Polsce, które napędzą inwestycje w ochronę klimatu - uważa Konfederacja Lewiatan i zwraca uwagę na reformę systemu EU ETS jako głównego narzędzia do redukcji unijnych emisji.cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE