ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka w UE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

KE zatwierdza zmodyfikowany niemiecki program wsparcia dla morskiej energetyki wiatrowej
01.04.2021r. 08:30

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Komisja Europejska zatwierdziła, zgodnie z unijnymi zasadami pomocy państwa, niemiecki program pomocy operacyjnej na dalszy rozwój morskiej energetyki wiatrowej w Niemczech (zmodyfikowany "WindSeeG").
Program, który zastąpi wsparcie dla morskiej energetyki wiatrowej w ramach istniejącego programu zatwierdzonego przez Komisję z 2017 r. zwiększy docelową moc zainstalowaną w morskich instalacjach wiatrowych z 15 GW do 20 GW do 2030 r. i wyznaczył cel na poziomie 40 GW mocy zainstalowanej w offshore do 2040 r.

Podobnie jak istniejący system, nowy projekt oparty jest na modelu scentralizowanym, w którym państwo wstępnie wybiera i ogłasza przetargi na konkretne lokalizacje pod budowę morskich farm wiatrowych.

Pomoc będzie przyznawana w formie premii uzupełniającej cenę rynkową energii elektrycznej, która zostanie ustalona na podstawie najniższej oferty w otwartych, przejrzystych przetargach i będzie wypłacana przez okres 20 lat. Program został zatwierdzony do 2026 r.
Komisja Europejska stwierdziła, że środek będzie dalej zachęcał do rozwoju morskiej energii wiatrowej i pomoże Niemcom w osiągnięciu ich średnio- i długoterminowych celów klimatycznych, zgodnie z celami Europejskiego Zielonego Ładu.

Czytaj również:

Nowe tematy, nowe komentarze naszych Czytelników
O tym teraz dyskutuje branża
  1. Ministerstwo Aktywów Państwowych potwierdza plan utworzenia Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego
  2. Paweł Strączyński zrezygnował z funkcji wiceprezesa PGE
  3. Kraków: Instytucje miejskie będą kupować energię z odnawialnych źródeł


Komisja Europejska , CIRE.PL

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE