ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka w UE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Przemysł rosyjski obawia się wprowadzenia mechanizmu CBAM przez Unię Europejską
05.02.2021r. 08:49

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Największe spółki energetyczne i przemysłowe w Rosji obradowały na temat zagrożenia, za które uważają pomysł mechanizmu dostosowania śladu węglowego proponowanego przez Unię Europejską. Postulują wprowadzenie norm emisji CO2 w celu uniknięcia uderzenia mechanizmem CBAM - czytamy w BiznesAlert.pl.
Rada ekspercka przy ministerstwie rozwoju gospodarczego Rosji obradowała z udziałem menadżerów Rosatomu, Sbierbanku, Rosbanku, Metalloinvestu, Rusalu, Alrosy, Gazprom Nieftu, Fosagro, Inter RAO, Sachalin Energy oraz specjalistów z ośrodków badawczych. Wszystkie powyższe firmy sygnalizowały obawy względem pomysłu Unii Europejskiej, aby wprowadzić CBAM, czyli mechanizm dostosowania śladu węglowego znany podatkiem od tego śladu, który miałby wprowadzić obciążenia finansowe towarów importowanych do Europy uzależnione od emisji CO2 towarzyszącej ich produkcji.

Przemysł rosyjski postrzega CBAM jako zagrożenie i apeluje o wprowadzenie norm emisyjnych w Rosji na poziomie krajowym oraz korporacyjnym. To nowość w stosunku do wcześniejszych komentarzy rosyjskich, które sugerowały raczej walkę z regulacją planowaną przez Europejczyków. Komisja Europejska ma przedstawić propozycje CBAM do czerwca 2021 roku - czytamy w BiznesAlert.pl.
Wiedomosti , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE