ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka w UE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Zakończenie spalania węgla w Bełchatowie nie musi oznaczać problemów na lokalnym rynku pracy
27.08.2020r. 05:32

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, Fundacja Instrat działająca na zlecenie ClientEarth Prawnicy dla Ziemi oszacowała skutki zamknięcia kompleksu energetyczno-węglowego.

UWAGA - BRAK DOSTĘPU DO INFORMACJI
jesteś niezalogowany (a) lub / i nie wykupiłeś (aś) abonamentu

Pełna treść informacji będzie dostępna tylko dla użytkowników, którzy wykupili odpowiedni abonament.

Aby uzyskać dostęp należy:KOMENTARZE ( 3 )


Autor: frequent_flyer 27.08.2020r. 08:39
Mocno naciągane. Stałe miejsca pracy przy termomodernizacji na lata? Ogaci się chałupy i po temacie. Tysiące ludzi do obsługi farm fotowoltaicznych? Będą je miotełką odkurzać? Produkcja baterii do aut akurat w Bełchatowie?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: $%$*& 27.08.2020r. 09:00
Czy należy ciągle wszem i wobec przypominać , że nie po to powstał kompleks w Bełchatowie aby tamtejsi mieszkańcy mieli pracę ale aby pracę miała cała Polska.Tak nie po to powstają szkoły aby woźny miał pracę ale abyśmy wszyscy byli mądrzejsi. Te prawdy i minimalna mądrość nie docierają do ClientEarth .
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: zgryźliwy 27.08.2020r. 11:17
Najprościej to jest zbudować w Bełchatowie elektrownię atomową. Odpadną przy tym koszty budowy całej infrastruktury, która tam po prostu jest, a po drugie będzie kadra. A dobrej kadry dorabiamy się w trzecim pokoleniu, bo do obsługi reaktora nie wystarczy przeczytać instrukcję obsługi. Potrzebna jest kultura techniczna wyssana z mlekiem matki matki. To tak, jak z zielonymi, którzy w pierwszym pokoleniu marzyli o ziemi nie tkniętej ręką człowieka, a w drugim pokoleniu się dopiero kapnęli, że bocian ci w oset nie polezie. Bocian lubi ziemię przez człowieka skalaną przez traktorzystę i kosiarkę, za którą można iść i wpylać żabki, jak z talerza. A ziemia nabiera kształtu niepalnej, zielonej trawy, co jest znacznie bezpieczniejsze od burych nieużytków skarbu państwa płonących nad Biebrzą.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE