ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka w UE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

24 kraje unijne opowiadają się przeciwko sankcjom USA wobec Nord Stream 2
14.08.2020r. 07:28

24 z 27 krajów Unii Europejskiej opowiedziało się przeciwko sankcjom USA wobec podmiotów europejskich - informuje BiznesAlert.pl powołując się na Bloomberga i Die Welt.
Kraje te podpisały się pod stanowiskiem przekazanym Amerykanom po tym, jak Wysoki Przedstawiciel do spraw Polityki Zagranicznej i Bezpieczeństwa UE Josep Borel opowiedział się przeciwko sankcjom wobec Europejczyków za Nord Stream 2. Zapowiedział też działania na rzecz ochrony takich podmiotów przed sankcjami krajów trzecich.

Ostatni etap budowy Nord Stream 2 na duńskich wodach Morza Bałtyckiego może ruszyć lada dzień. Amerykanie zagrozili firmom zaangażowanym finansowo w ten projekt, między innymi z Niemiec, że jeśli się nie wycofają, sankcje mogą je zrujnować. Niemiecki Uniper przyznał, że bierze pod uwagę możliwość dalszego opóźnienia lub zatrzymania projektu wskutek działań USA.
Materiał Bloomberga nie wymienia z nazwy krajów, które nie podpisały się pod stanowiskiem przeciwko sankcjom USA. Wiadomo jednak, że Polska opowiedziała się za ich wprowadzeniem. Poza nią mogą to być Litwa i Rumunia równie krytyczne wobec Nord Stream 2 - informuje BiznesAlert.pl
BiznesAlert

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: antymonopol 14.08.2020r. 09:50
A przyjaciel Kaczyńskiego Orban jest pewnie przeciw.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Sylwester 17.08.2020r. 08:08
Oczywiście że są przeciwko. Oczywistym jest też, że na miejscu Rumunii, Polski czy Litwy byliby za tymi sankcjami.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE