ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka w UE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

KE krytykuje pomysł rozszerzenia sankcji wobec Nord Stream 2 i chce konsultacji
12.08.2020r. 07:56

- Zastosowanie eksterytorialne sankcji narusza prawo międzynarodowe - powiedziała cytowana przez BiznesAlert.pl komisarz ds. energii Kadri Simson gazecie Handelsblatt w odpowiedzi na pytanie o pomysł poszerzenia sankcji wobec Nord Stream 2 tak, aby objęły też firmy europejskie zaangażowane w projekt.
- Celem Komisji zawsze było zapewnienie, że Nord Stream 2 po ukończeniu będzie pracował w sposób przejrzysty i niedyskryminujący z adekwatnym poziomem nadzoru regulacyjnego w zgodzie z kluczowymi zasadami prawa międzynarodowego i unijnego - oceniła Simson cytowana przez niemiecką gazetę. Komisarz wyraziła ubolewanie, że w przeciwieństwie do doświadczeń z przeszłości Amerykanie nie koordynują już z Brukselą polityki sankcji.
Senatorzy USA zagrozili w liście do portu Sassnitz w Niemczech, że nowe sankcje zniszczą go finansowo za udostępnienie terenu na potrzeby budowy Nord Stream 2. Premier landu Meklemburgii-Pomorza Zachodniego Manuiela Schwesig z partii socjalistycznej SPD spotkała się 11 sierpnia z dyrektorem zarządzającym spółki Nord Stream 2 AG. Przyznała w rozmowie z radio NDR, że poszerzenie sankcji przez USA sprawi, że ukończenie budowy spornego gazociągu będzie "bardzo trudne". Mimo to Schwesig poparła dalszą budowę Nord Stream 2 ze względu na to, że Niemcy będą potrzebować gazu do transformacji energetycznej - czytamy w BiznesAlert.pl.
Handelsblatt/NDR , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE