ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka w UE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Polska będzie chciała wydłużenia terminu realizacji celu OZE na ten rok
29.07.2020r. 13:26

- Unijny cel 15 procent energii ze źródeł odnawialnych w końcowym zużyciu brutto na koniec 2020 roku będzie trudny do zrealizowania. Szacowany przez nas wolumen to 13 procent - przekazała wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Rząd zdaje sobie sprawę z ryzyka tzw. transferów statycznych i dlatego prowadzi rozmowy o przesunięciu terminu realizacji celu - informuje BiznesAlert.pl
- Cel 15 procent będzie trudny do zrealizowania. Szacujemy, że na koniec roku będzie 13 procent. W ostatnim okresie nastąpił znaczny wzrost generacji z OZE, a rząd pracuje nad projektami ustaw, które umożliwią dalsze przyspieszenie inwestycji w tej branży - powiedziała cytowana przez portal Emilewicz podczas konferencji prasowej na terenie farmy Jarocin-Koźmin.

Minister zaznaczyła, że prowadzone są rozmowy z Komisją Europejską. - Mamy nadzieję, że wraz z pokazaniem dynamiki wzrostu będzie możliwe przedłużenie terminu przy celu OZE - powiedziała.
Udział energii ze źródeł odnawialnych w końcowym zużyciu energii brutto wyniósł w Polsce ponad 11,5 procent w ubiegłym roku - przypomina BiznesAlert.pl.
BiznesAlert
Zobacz także:

KOMENTARZE ( 6 )


Autor: Energetyk77 29.07.2020r. 15:01
Zróbmy transfer statystyczny. Duńczycy sprzedają OZE po 12,5Euro/MWh a u nas produkcja kosztuje 70Euro/MWh. Będzie taniej i wypełnimy zobowiązania. Madrzejsi i oszczędni Holenrzy tak już zrobili, bo brakowało im 7% OZE do wykonania celu.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: antymonopol 29.07.2020r. 15:02
Za blokowanie rozwoju OZE i brak osiągnięcia unijnego celu 15% na ten rok będziemy musieli zapłacić karę albo wydać kasę na zakup brakującej energii od Niemcó w.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: khr 30.07.2020r. 07:28
"15 procent energii ze źródeł odnawialnych w końcowym zużyciu brutto" To dlaczego nie liczą się na nasze konto te TWh elektryczności, które Niemcy i Szwecja do nas eksportują z źródeł OZE, tylko liczą się na ich konto?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Karol 30.07.2020r. 09:31
Może dlatego, że to ich odbiorcy płacą za wsparcie ich OZE ? A może dlatego, że mają ambitniejsze cele niż Polska ?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Energetyk 55 30.07.2020r. 09:02
Te brakujące ilości można by szybko uzyskać w ciepłowniach i elektrowniach rozsądnie wykorzystując krajową, już się marnującą i możliwą do pozyskania biomasę. Można by to zrealizować i tanio i szybko.
W ciepłownictwie można szybko i łatwo zmodernizować istniejące kotły, a w energetyce wykorzystać moce już istniejące i dedykowane na biomasę.
Zastanawiam się dlaczego nic w tym zakresie nie robią Min. Rolnictwa, Klimatu i AP ?
W UE biomasa daje ok. 60 % OZE a u nas kilkakrotnie mniej ? Przecież to źródło nie jest wrogiem energii solarnej i wiatrowej, tylko jej niezbędnym uzupełnieniem, porównywalnym cenowo !
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: eee 30.07.2020r. 09:37
Jak Polska dostanie karę za niewypełnienie celu, to niech tą karę zapłaci p. Zalewska, która rozwaliła energetykę wiatrową i teraz zarabia tysiące dobrych EURO siedząc na unijnej posadce - oraz wszyscy z PIS niech się zrzucą z tych majątków, które zgromadzili dzięki dojnej zmianie - a nie zwykły Kowalski
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 6 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE