ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka w UE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ruszają konsultacje nowego mechanizmu finansowania OZE w Unii Europejskiej
07.05.2020r. 14:54

Komisja Europejska rozpoczęła czterotygodniowe konsultacje społeczne projektu przepisów, które mają wykreować nowy unijny mechanizm finansowania OZE - czytamy w BiznesAlert.pl.
Nowy mechanizm ma stworzyć państwom członkowskim możliwość wspólnego korzystania z projektów energii odnawialnej finansowanych w drodze przetargów z wykorzystaniem ogólnounijnego finansowania.

Umożliwia to państwom członkowskim wpłacanie dobrowolnych składek finansowych na program, który zostanie wykorzystany do składania ofert wsparcia nowych projektów OZE we wszystkich państwach członkowskich. Kraj biorący udział w programie otrzymuje możliwość dodatkowych lokalnych inwestycji w OZE. Może dzięki temu czerpać korzyści wzrostu zatrudnienia, niższej emisji gazów cieplarnianych, poprawy jakości powietrza, modernizacji systemu energetycznego i zmniejszonej zależności.
- Mechanizm, dzięki któremu państwa członkowskie będą ściślej współpracować pozwoli również na bardziej opłacalne wykorzystanie energii odnawialnej w całej UE - przekonuje Komisja Europejska.

- Nowy system zapewni państwom członkowskim kolejną możliwość wkładu własnego w zakresie energii i klimatu, inwestując w zasoby odnawialne, a ich rozwój ma jak najbardziej sens - powiedział cytowany przez BiznesAlert.pl komisarz ds. Energii Kadri Simson. Mechanizm powinien zostać wprowadzony na początku 2021 roku.
Komisja Europejska , BiznesAlert

KOMENTARZE ( 6 )


Autor: Inwestor 07.05.2020r. 18:15
Jeśli polskie zakłady energetyczne nie chcą kupować energii od Polaków , a chcą od zagranicznych firm to o co tu chodzi?Konta w Szwajcarii?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Nie wiem 07.05.2020r. 22:45
@Inwestor Pewnie chodzi o stabilność i jakość energii w systemie elektroenergetycznym.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: ec 08.05.2020r. 09:42
Do inwestora: energetyka "chce" kupować energię OZE na wolnym rynku, ale "nie chce" kupować według reguł przymusowych. Narodowość jest przypadkową ofiarą faktu, że w Polsce reguły ustala się dla Polaków, a import jest rynkowy.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: antymonopol 08.05.2020r. 11:24
Tak działa ekonomia i wolny rynek.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: eufemia 08.05.2020r. 13:15
To jest nowy pomysł na Polskę - wszystko zakontraktować za granicą:
- prąd z zagranicy
- przestawienie gospodarki na gaz - z zagranicy
itd.
Może w taki razie i rząd zakontraktować za granicą ?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: antymonopol 08.05.2020r. 16:48
To są skutki wydobycia najdroższego węgla na świecie i produkcji najdroższej energii w hurcie w europie.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 6 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE