ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka w UE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

MK: wpływy do budżetu z EU ETS w ciągu najbliższych 10 lat mogą sięgnąć 100 mld zł
29.04.2020r. 11:01

Od początku aukcyjnej sprzedaży uprawnień do emisji budżet państwa zasiliło ok. 20,5 mld zł, a w kolejnych dziesięciu latach wpływy z mechanizmów w ramach EU ETS będą znacznie wyższe i szacuje się, że przekroczą 100 mld zł - poinformował resort klimatu podsumowując 15 lat funkcjonowania europejskiego systemu handlu uprawnieniami do emisji gazów cieplarnianych EU ETS. Jak podkreśla ministerstwo mimo nie do końca efektywnego funkcjonowania systemu, nie jest to powód do jego likwidacji.

UWAGA - BRAK DOSTĘPU DO INFORMACJI
jesteś niezalogowany (a) lub / i nie wykupiłeś (aś) abonamentu

Pełna treść informacji będzie dostępna tylko dla użytkowników, którzy wykupili odpowiedni abonament.

Aby uzyskać dostęp należy:


Zobacz także:

KOMENTARZE ( 4 )


Autor: Eko 29.04.2020r. 11:36
Narazie ETS działa jak podatek wewnętrzny pośredni, ale nie ma co się za dużo cieszyć, ponieważ wkrótce wpływy te przejmie Bruksela.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Piotr von Wrocek 29.04.2020r. 11:43
EU ETS - jest niczym innym jak poza dywidendowym wyciąganiem zysków ze spółek energetycznych przez rządy krajów
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: antymonopol 29.04.2020r. 12:52
Ci "eksperci" którzy chcą likwidacji tego systemu niech się dokształcą i dowiedzą że ta duża kasa dla budżetu też jest ze sprzedaży uprawnień do emisji CO2 na zagranicznych aukcjach. System jest niezbędn y do restrukturyzacji energetyk i walki ze smogiem. Ale rząd wydaje kasę niezgodnie z celem bo rozdaje na dopłaty do podwyżek cen energii przed wyborami. Do tej pory budżet już zyskał 10,5 mld zł a przez następne 10 lat zyska jeszcze 100 mld zł. Najgłośnś niej o jego likwidacji krzyczą niektórzy politycy i związkowcy ale zapominają o tym że ich pensje są też z tej kasy. Ciekawe że pozostałe kraje UE chcą jego utrzymania łącznie z GB która jest już na wylo cie i że też go też wprowadziły inne kraje spoza UE jak Szwajcaria, Norwegia, Islandia i Liechtenstein.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: prostak 29.04.2020r. 13:39
za wszystko płacą odbiorcy końcowi...
a co w zamian mają?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 4 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE