ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka w UE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Brytyjski OSP w piątek zmagał się z awarią energetyczną
09.08.2019r. 23:07

Awaria energetyczna w Londynie i okolicach, która doprowadziła w piątek wieczorem do poważnych zakłóceń w działaniu kolei oraz metra, została usunięta - poinformowała National Grid, firma zajmująca się przesyłem energii elektrycznej oraz gazu ziemnego w Anglii i Walii.
W wyniku utraty dwóch źródeł energii przyłączonych do systemu przesyłowego Wielkiej Brytanii doszło do spadku częstotliwości systemu elektrycznego, co wymagało ograniczenia zapotrzebowania, aby uchronić cały systemem przed większymi konsekwencjami - poinformował National Grid. Według operatora do 18:30 czasy lokalnego udało się wspólnie z operatorami sieci dystrybucyjnych przywrócić normalne funkcjonowanie systemu.

(580x250)Wykres częstotliwości brytyjskiej sieci elektroenergetycznej z 9.08.2019 r. Źródło: Gridwatch

(580x250)Wykres generacji w brytyjskiej sieci elektroenergetycznej z 9.08.2019 r. Źródło: Gridwatch

Władze Londynu informowały, że awaria wpływała na działanie sygnalizacji świetlnej, co zakłócało ruch na drogach. Problemy miały także lotniska. Przeludnienie spowodowane odwołaniem i opóźnieniami pociągów doprowadziło do zamknięcia na ok. godzinę londyńskich stacji Euston i Kings Cross, które są dwoma najbardziej ruchliwymi dworcami w mieście i obsługują północne kierunki Anglii.

O podobnych awariach informowały także władze w Walii, przerwa w dostawie energii miała miejsce także w północno-wschodniej części Anglii i w Szkocji.
Internauci publikowali m.in. zdjęcia z jednej z linii metra, pokazując ciemny pociąg, który w związku z awarią stoi w tunelu. Wstrzymano także ruch pociągów Thameslink, które obsługują m.in. lotniska Luton i Gatwick.

Awaria sieci energetycznej nastąpiła kilka godzin po tym, jak Sajid Javid, nowy minister finansów w rządzie premiera Borisa Johnsona, odwiedził centrum szkoleniowe National Grid.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE