ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka w UE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Bułgaria nie zamierza rezygnować z węgla
20.05.2019r. 07:59

Bułgaria poinformowała Komisję Europejską, że na razie nie zamierza rezygnować z energetyki węglowej - czytamy w BiznesAlert.pl.
Minister energetyki Bułgarii Temenużka Petkowa zapowiedziała, że jej kraj nie zamierza porzucić energetyki węglowej i ma zasoby pozwalające korzystać z niej przez następne 60 lat.
Petkowa stwierdziła, że jego wykorzystanie to sprawa bezpieczeństwa energetycznego. - Wykorzystanie elektrowni węglowych jest uwzględnione w naszym Krajowym Planie na rzecz Energii i Klimatu do 2030 roku z horyzontem do 2050 roku, który został przekazany w celu koordynacji z Komisją Europejską - zdradziła minister cytowana przez agencję Novinite.
Novinite , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE