ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka w UE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Komisja Europejska otwarta na rozmowy z operatorem Nord Stream 2
14.05.2019r. 08:55

Operator gazociągu, który ma połączyć Rosję z Niemcami przez Morze Bałtyckie, skierował do Junckera list, w którym ostrzega, że może skierować do sądu nową regulację w postaci zrewidowanej dyrektywy gazowej - czytamy w BiznesAlert.pl.
W jego przekonaniu zaszkodzi ona projektowi Nord Stream 2, który miał być gotowy do końca tego roku, ale grozi mu opóźnienie, między innymi przez konieczność dostosowania jego założeń do nowego prawa. Architekci projektu grożą skierowaniem sprawy do sądu.
Komisja wyraziła gotowość do spotkania i wysłuchania argumentów - informuje Niemiecka Agencja Prasowa. Nord Stream 2 ma poparcie Austrii i Niemiec, ale jest krytykowany w Europie Środkowo-Wschodniej, w tym Polsce - przypomina BiznesAlert.pl.
DPA , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE