ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka w UE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Woźniak: PGNiG jest przeciwko ugodzie proponowanej KE przez Gazprom
27.03.2018r. 06:01

Zdaniem prezesa PGNiG Piotra Woźniaka tempo postępowania arbitrażowego w sporze z Gazpromem nie będzie zależało od postępów śledztwa antymonopolowego Komisji Europejskiej przeciwko rosyjskiej firmie - powiedział w rozmowie BiznesAlert.pl.
- Nie będzie ono miało żadnego związku z postępowaniem z Gazpromem w trybunale. Takie myślenie byłoby megalomanią. Jest to raczej związane z tempem postępowania inwestycji na Bałtyku w Nord Stream 2 - zdradził menadżer w rozmowie z BiznesAlert.pl.

Woźniak powtórzył, że PGNiG jest przeciwko ugodzie proponowanej Komisji przez Gazprom, która pozwoliłaby rosyjskiej firmie uniknąć kar za nadużycie pozycji dominującej na rynku Europy Środkowo-Wschodniej stwierdzone w śledztwie.
- Nie jesteśmy zwolennikami rozwiązań proponowanych przez komisarz Vestager czyli polubownego (werbalnego) wezwania Gazpromu do przestrzegania reguł pod bliżej nieznanym rygorem. Uważamy, że jest to niewystarczające. Jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem budowy, a później eksploatacji gazociągu Nord Stream 2, który stanowi dla rynku poważne zagrożenie, także dla zwykłych odbiorców - stwierdził rozmówca BiznesAlert.pl.
BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE