ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka w UE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Strategia energetyczna w pracach wewnętrznych w Ministerstwie Energii
12.03.2018r. 14:40

Strategia energetyczna RP znajduje się w konsultacjach wewnętrznych ministerstwa energii. Może tam jeszcze poczekać na ostateczną strategię gospodarczą kraju - czytamy w BiznesAlert.pl.
- Polityka energetyczna jest przygotowana i znajduje się w pracach wewnętrznych w Ministerstwie Energii - powiedział dziennikarzom wiceminister energii Tadeusz Skobel. - Budowana jest spójna polityka gospodarcza Polski obejmująca wszystkie sektory, w tym politykę energetyczną - dodał.

Strategia energetyczna RP była już zapowiada na koniec 2017 i 2018 roku. Ostatnią przeszkodą miały być negocjacje z Komisją Europejską warunków wprowadzenia rynku mocy w Polsce. Chociaż istnieje ryzyko, że to wsparcie dla energetyki węglowej zostanie ograniczone wbrew oczekiwaniom Polski, to jednak prowadzone są negocjacje, aby maksymalnie ograniczyć dotkliwość ewentualnych zmian - ustalił BiznesAlert.pl.
Do czasu tego rozstrzygnięcia strategia energetyczna znajdująca się w wewnętrznych konsultacjach resortu nie trafi do konsultacji międzyresortowych. Tam wyzwaniem może okazać się spór o warunki termomodernizacji, normy jakości paliw stałych, a także strategie innych ministerstw, które będą miały znaczenie dla strategii - czytamy w BiznesAlert.pl.
BiznesAlert

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Energetyk 50 12.03.2018r. 15:17
Życzę skuteczności w realizacji projektu. Ten początek jest opóźniony o wiele lat.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE