ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka w UE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Deweloperzy PV na Podlasiu dostali dotacje na 58 mln zł
07.03.2018r. 09:41

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, unijne dotacje na inwestycje w elektrownie fotowoltaiczne w woj. podlaskim to efekt rozstrzygnięcia konkursu w ramach działania 5.1 Energetyka oparta na odnawialnych źródłach energii z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Jakie instalacje powstaną dzięki unijnemu dofinansowaniu?
Wartość wszystkich dofinansowanych projektów to 150,6 mln zł. Zarząd Województwa postanowił zwiększyć budżet przewidziany na ich wsparcie z 50 mln do 58,4 mln zł. Tym samym dofinansowanie otrzymają wszystkie projekty, które spełniły kryteria konkursu i otrzymały wymaganą liczbę punktów.

Na liście znalazło się 27 inwestycji polegających na budowie elektrowni fotowoltaicznych. W większości chodzi o projekty o jednostkowej mocy zbliżonej do 1 MW. Maksymalna moc instalacji dopuszczonych do udziału w konkursie mogła wynieść 2 MW.

Dofinansowanie otrzymają firmy: Sun Source (farma fotowoltaiczna o mocy 1 MW w miejscowości Wizna), Solareco (farma fotowoltaiczna o mocy 1 MW w miejscowości Lewkowo), Słoneczne Podlasie (farma fotowoltaiczna o mocy 1 MW w miejscowości Wizna), MM Solar (farma fotowoltaiczna o mocy 0,98MW w Mątwicy), Prowolt (instalacja fotowoltaiczna w Klimkowiczach), Standard (farma fotowoltaiczna o mocy 0,999 MW), Future Energy (farma fotowoltaiczna o mocy 0,99 MW w miejscowości Lewkowo Stare), Enga (farma fotowoltaiczna w Augustowie), Foto-Farma (elektrownia PV w gminie Milejczyce), Renoma (dwa projekty dot. elektrowni PV z magazynem energii w Wiźnie), EPV Lewkowo 1 (elektrownia fotowoltaiczna w Lewkowie), EPV Lewkowo 2 (elektrownia fotowoltaiczna w Lewkowie), EPV Milejczyce 1 (elektrownia fotowoltaiczna w Milejczycach), Zielona Energia Pokaniewo (elektrownia fotowoltaiczna w Pokaniewie), Agra, PV Energia Sumowo, Coral (instalacja fotowoltaiczna o mocy do 100 kW), Elektrownia Słoneczna Kapice (instalacja w Kapicach), Marand (elektrownia fotowoltaiczna w Kobylinie), Kazbud SMG (elektrownia fotowoltaiczna w Suwałkach), Gospodarstwo Ogrodnicze Andrzej Leśniara (farma fotowoltaiczna o mocy 1,99 MW), PV Kolno (elektrownia fotowoltaiczna w Kolnie), PV Kolno II (elektrownia fotowoltaiczna w Kolnie), Marand (elektrownia fotowoltaiczna w Rychtynie), a także PV Łomża (elektrownia fotowoltaiczna w Łomży).

Ostatnio, w terminie do 28 lutego br., w ramach podlaskiego RPO prowadzono inny nabór wniosków w ramach działania 5.1, który dotyczył budowy i modernizacji sieci dystrybucyjnych w celu wytwarzania energii z OZE. Budżet konkursu określono na 30 mln zł. Nie wpłynął jednak żaden wniosek o dofinansowanie.
Natomiast w sierpniu br. planuje się organizację naboru wniosków w konkursie z działania 5.3.1 dotyczącym głębokiej modernizacji energetycznej budynków użyteczności publicznej i budownictwa komunalnego. Do podziału będzie 20 mln zł.

Na razie w ramach RPO dla Podlasia na ten rok nie przewiduje się innych konkursów, w ramach których można pozyskać dotacje na inwestycje związane z odnawialnymi źródłami energii.

W październiku ubiegłego roku podano wyniki konkursu z działania 5.1, ale w części dotyczącej projektów polegających na montażu kolektorów słonecznych i instalacji fotowoltaicznych na budynkach należących do mieszkańców podlaskich gmin. Wówczas, do dofinansowania skierowane zostały 62 inwestycje.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE