ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka w UE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Dotacje na efektywność energetyczną w woj. opolskim
07.03.2018r. 09:37

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, w województwie opolskim rusza pierwszy z tegorocznych konkursów na unijne dofinansowanie na projekty z zakresu efektywności energetycznej, w tym z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. W tym roku nie przewiduje się naboru wniosków w ramach opolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego w konkursach dedykowanych stricte wytwarzaniu energii z OZE.
W rozpoczynającym się dzisiaj naborze wniosków w konkursie RPOP.03.02.02-IP.03-16-001/17, w ramach podziałania 3.2.2. Efektywność energetyczna w budynkach publicznych Aglomeracji Opolskiej z RPO WO 2014-2020, o unijne dotacje mogą ubiegać się jednostki związane z samorządem terytorialnym i sektorem finansów publicznych, a także m.in. jednostki naukowe, kościoły i związki wyznaniowe oraz organizacje pozarządowe.

Dotacje można przeznaczyć na projekty dotyczące głębokiej, kompleksowej modernizacji energetycznej budynków użyteczności publicznej wraz z wymianą wyposażenia tych obiektów na energooszczędne, w tym z wykorzystaniem OZE, a także na audyty energetyczne dla sektora publicznego jako elementu dofinansowanych projektów.

Maksymalny poziom dotacji wynosi 85 proc. kosztów kwalifikowanych, a w przypadku projektów państwowych jednostek budżetowych nawet 100 proc. Budżet konkursu sięga 4 mln zł.

Startujacy dzisiaj nabór wniosków w konkursie RPOP.03.02.02-IP.03-16-001/17 potrwa tylko do 14 marca. Rozstrzygnięcie przewidziano na wrzesień br.
W tym roku w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego przewidziano jeszcze nabór wniosków w ramach poddziałania 3.2.1 Efektywność energetyczna w budynkach publicznych, w ramach którego dofinansowaniu mogą podlegać także projekty dotyczące wykorzystania OZE.

Przewidziano jeszcze dwa konkursy - dla subregionu północnego (budżet 4,5 mln zł) oraz subregionu brzeskiego (1,4 mln zł). Nabór wniosków w pierwszym rozpocznie się w maju, a w drugim - w czerwcu.

W ramach opolskiego RPO nie przewiduje się natomiast w tym roku naborów wniosków w ramach działania 3.3 "Odnawialne źródła energii", stąd możliwość pozyskania unijnej dotacji na OZE na Opolszczyźnie jest ograniczona do wspomnianych konkursów w obszarze efektywności energetycznej.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE