ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka w UE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Albania, Bośnia i Hercegowina i Ukraina nie wypełniają zobowiązań wynikających z Traktatu o Wspólnocie Energetycznej
08.02.2018r. 13:05

Kraje te nie dokonują transpozycji wymogów rozdziału trzeciego pakietu energetycznego do ustawodawstwa krajowego - czytamy w BiznesAlert.pl.
Sekretariat Wspólnoty Energetycznej UE wszczął wstępne procedury rozstrzygania sporów przeciwko Albanii, Bośni i Hercegowinie oraz Ukrainie w związku z brakiem rozdziału operatorów systemów dystrybucji energii elektrycznej w tych krajach.

Sekretariat przedstawił otwarty list, w którym stwierdza, że umawiające się strony nie wywiązują się ze swoich zobowiązań, wynikających z Traktatu o Wspólnocie Energetycznej (całkowicie, częściowo lub w niewłaściwy sposób), nie transponując do ustawodawstwa krajowego wymogów, dotyczących rozdziału operatorów, wynikających z trzeciego pakietu energetycznego.
Chodzi o rozdział właścicielski (unbundling). Operatorzy systemów dystrybucji energii elektrycznej we wspomnianych państwach nadal mają w pełni zintegrowane, prawne i funkcjonalne struktury zarządzania dystrybucją i dostawami energii elektrycznej na szczeblu państwowym - czytamy w BiznesAlert.pl.
Unian , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE