ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka w UE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Litwa apeluje o jedność UE w sprawie Nord Stream 2
08.02.2018r. 13:02

UE powinna sformułować zdecydowane i jednoznaczne stanowisko w sprawie gazociągu Nord Stream-2 oraz podobnych projektów z udziałem krajów trzecich. Taką opinię w piątek w rozmowie z agencją informacyjną ELTA wyraził litewski Minister Energetyki Žigimantas Vaičiūnas - czytamy w BiznesAlert.pl.
- W sprawie Nord Stream-2 przede wszystkim musi być jednomyślność na najwyższych szczeblach władzy UE - powiedział Vaičiūnas. Minister przypomniał, że obecnie trwa dyskusja nad zmianą dyrektywy gazowej UE, tak aby można ją było rozszerzyć na partnerów wspólnoty europejskiej. - Musimy poczekać na decyzję w sprawie zakresu, w jakim wymogi UE rozciągną się na podobne projekty, na infrastrukturę tworzoną z krajami trzecimi - dodał Vaičiūnas .
Litewski Minister Energetyki skomentował również zgodę Niemiec na budowę i eksploatację 55 kilometrowego odcinka gazociągu na wodach terytorialnych ich kraju: "Niemcy mają prawo do wydawania pozwoleń na budowę, zgodnie z ustawodawstwem krajowym" - czytamy w BiznesAlert.pl.
Baltic Course , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE