ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka w UE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Opinie o kompromisie odnośnie pakietu zimowego i deklaracji min. Tchórzewskiego
21.12.2017r. 05:56

Na temat osiągniętego w poniedziałek kompromisu w Brukseli odnośnie pakietu zimowego oraz kosztów wparcia energetyki - pisze "Rzeczpospolita".

UWAGA - BRAK DOSTĘPU DO INFORMACJI
jesteś niezalogowany (a) lub / i nie wykupiłeś (aś) abonamentu

Pełna treść informacji będzie dostępna tylko dla użytkowników, którzy wykupili odpowiedni abonament.

Aby uzyskać dostęp należy:KOMENTARZE ( 3 )


Autor: uuu 21.12.2017r. 09:00
Zdaje się, że rozwój kogeneracji w praktyce polega na obciążaniu odbiorców energii elektrycznej kosztami wytwarzania ciepła w jednostkach kogeneracyjnych. To chory kierunek. Koszty wytwarzania ciepła, w tym koszty stałe powinny być przenoszone w całości w taryfę za c.o. .
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: zgryźliwy 21.12.2017r. 16:56
Nie ma czegoś takiego, jak przenoszenie kosztów wytwarzania ciepła lub prądu w kogeneracji między oboma produktami w obie strony. Jest to naiwny pogląd, którego od lat nie można wytępić. Taryfy nie są zatwierdzane tylko na podstawie przedstawienia jednego rodzaju kosztów, zapewne jeszcze zmanipulowanego aktualnie obowiązującą metodą podziału kosztów. Urzędnicy URE zapewne widzieli już dziesiątki cwaniaków próbujących coś ugrać na zasadzie, że tu sobie wykażę wyższe koszty, to jednocześnie dostanę wyższą cenę na prąd i ciepło. W systemie nakazowym o cenach decyduje urzędnik, w systemie rynkowym rynek, ale w żadnym z tych wypadków manipulacja jest nie możliwa. Przy występowaniu o taryfę na ciepło lub i tak zostanie prześwietlona całość kosztów EC. Poza tym - w jaki sposób chciałbyś sprzedać ten droższy prąd z ukrytymi kosztami ciepła ??? Poza tym po raz wtóry, gdyby nawet trzeba dotować EC w ten ukryty sposób, to warto, bo elektrociepłownie są dobre, bo chronią powietrze w centrach miast, bo dzięki nim nie wszyscy palą w piecach kopciuchach.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Prad 21.12.2017r. 18:45
Prąd z kogeneracji sprzedaje się na rynku energii, konkurując z elektroenergetyką, więc nikt do niczego nie dopłaca. Owszem są świadectwa za wysokosprawną kogenerację taki "równoważnik" zielonych certyfikatów. A cena ciepła to mechanizm bardziej skomplikowany.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE