ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka w UE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Opinie o kompromisie odnośnie pakietu zimowego i deklaracji min. Tchórzewskiego
21.12.2017r. 05:56

Na temat osiągniętego w poniedziałek kompromisu w Brukseli odnośnie pakietu zimowego oraz kosztów wparcia energetyki - pisze "Rzeczpospolita".

UWAGA - BRAK DOSTĘPU DO INFORMACJI
jesteś niezalogowany (a) lub / i nie wykupiłeś (aś) abonamentu

Pełna treść informacji będzie dostępna tylko dla użytkowników, którzy wykupili odpowiedni abonament.

Aby uzyskać dostęp należy:KOMENTARZE ( 2 )


Autor: Energetyk 50 21.12.2017r. 06:39
Kogeneracja dostosowana do lokalnych rynków jest najlepszym rozwiązaniem.Automatyka pozwala na skuteczne zarządzanie pracą takich jednostek i optymalizację procesów. Duże bloki są jak autobusy dawnego monopolisty PKS. W znacznej części z korzyścią dla wszystkich zostały zastąpione przez busy obsługujące połączenia lokalne.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Sum 21.12.2017r. 08:07
Elektrociepłownia w zasadzie nie daje się regulować pod potrzeby systemu energetycznego, chyba, że zabudujemy ogromny zasobnik ciepła. Podstawowym wyznacznikiem dla kogeneracji są potrzeby cieplne. Dodatkowo dla opłacalności kogeneracji (z różnych przyczyn) istotny jest czas pracy i maksymalne wykorzystanie mocy zainstalowanej. Generalnie to źródła stabilne, ale optymalizacja następuje nie wg potrzeb sieci elektroenergetycznej lecz właścicieli elektrociepłowni czyli najczęściej parametry pracy wyznacza system ciepłowniczy. A co do skutecznego zarzadzania pracą i optymalizacji i automatyzacji procesów to gwarantuję panu, że i obecne pogardzane elektrownie i ciepłownie mają zabudowaną automatykę i są prowadzone skutecznie i optymalizowane. Nowe obiekty są nowe ale nic tam szczególnie odkrywczego nie ma.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE