ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka w UE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.KALENDARIUM WYDARZEŃSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Merkel chce pogodzić politykę klimatyczną z wymogami gospodarki
12.11.2017r. 19:24

W opublikowanym w sobotę w internecie posłaniu wideo kanclerz Niemiec Angela Merkel wskazała na potrzebę pogodzenia polityki klimatycznej z wymogami utrzymania konkurencyjności niemieckiej gospodarki.
Należy znaleźć reguły, dzięki którym "będzie można z jednej strony utrzymać miejsca pracy, z drugiej zaś zapewnić naszej gospodarce charakter przykładu dla rozwoju gospodarki światowej" - powiedziała Merkel w nawiązaniu do odbywającej się obecnie w Bonn konferencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu. Jak zaznaczyła, da się to zrealizować "czy to poprzez przepisy prawa, czy to poprzez dobrowolne przedsięwzięcia, czy to poprzez zachęty natury materialnej".

"Gdy stalownie, huty aluminium, huty miedzi, gdy wszystkie one opuszczą nasz kraj i przeniosą się gdzieś indziej, gdzie przepisy o ochronie środowiska nie są tak dobre, to wtedy dla klimatu na świecie także nic nie zyskamy" - dodała szefowa niemieckiego rządu.

Jej zdaniem, przyjęty na konferencji klimatycznej w Paryżu w 2015 roku cel ograniczenia wzrostu temperatury do mniej niż dwóch stopni Celsjusza "nie zostanie w obecnej sytuacji osiągnięty". Jak podkreśliła, "nawet gdyby w Niemczech nie było już w ogóle emisji CO2, to i tak w skali globalnej temperatura zwiększy się o ponad dwa stopnie".
Odpowiedzialność za to, by "sprawy się zmieniły" spoczywa przede wszystkim na państwach wysoko uprzemysłowionych, których zadaniem jest "opracowywanie innowacji technicznych i posuwanie naprzód technologii służących ochronie środowiska" - wskazała Merkel.

"Musimy dbać o intensywny rozwój napędu elektrycznego i innych alternatywnych napędów" - zadeklarowała dodając, że należy również obudzić "śpiącego olbrzyma" poprzez zajęcie się kwestią ocieplania budynków. "Będziemy tu upominać się na nowo o definitywne uzyskanie także zachęt podatkowych" - powiedziała.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE