ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka w UE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Brytyjczycy odczują Hinkley Point w swoich kieszeniach
11.10.2017r. 07:54

Jak czytamy w BiznesAlert.pl, który powołuje się na "Bristol Post" przez kilkanaście lat Brytyjczycy będą musieli płacić wyższe rachunki za energię, by pokryć koszty budowy nowego bloku elektrowni jądrowej w Hinkley Point.
Jak przypomina "Bristol Post", w zeszłym roku brytyjskie władze podjęły decyzję o budowie bloku C w Hinkley Point. Z analiz parlamentarnego Komitetu ds. Wydatków Publicznych wynika, że konsumenci będą musieli spłacić dodatkowe koszty związane z budową i funkcjonowaniem elektrowni. Według "BP" wzrosły one z 6 mld funtów do 30 mld funtów.

Spółka, która zajmuje się realizacją inwestycji, w dwóch trzecich należy do francuskiej EDF, a w jednej trzeciej do chińskiej China General Nuclear Power Group. Brytyjczycy zagwarantowali stałą cenę za energię wytwarzaną przez Hinkley Point C. Ustalono ją na poziomie 92,5 funtów za megawat i będzie niezależna od rzeczywistej ceny energii na rynku. Komitet ds. Wydatków Publicznych ocenił, że gdyby rząd naciskał na lepsze warunki realizacji inwestycji, negocjacje w tej sprawie mogłyby się załamać.
Według przewidywań Komitetu, w związku z budową nowego bloku energetycznego w Hinkley Point, przeciętna wysokość rachunku za energię wzrośnie o 10-15 funtów. Jeżeli realizacja inwestycji się opóźni, może być to nawet od 21 do 24 funtów.
Bristol Post , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE