ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka w UE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Macron chce opodatkowania emisji dwutlenku węgla
26.09.2017r. 18:17

Jak czytamy w BiznesAlert.pl, prezydent Francji zaproponował głęboką reformę Unii Europejskiej. Domaga się między innymi opodatkowania emisji dwutlenku węgla, czyli tak zwanego podatku węglowy, który wypromuje odnawialne źródła i uderzy w energetykę węglową.
W przemowie odnotowanej przez media prezydent Emmanuel Macron zaproponował podatek od emisji CO2, który obciążyłby spółki emitujące ten związek przy wytwarzaniu energii. Argumentuje on, że podobnego podatku nie chcą wprowadzić USA i inne kraje, więc Unia Europejska powinna dać przykład. Zdaniem Macrona będzie to element budowy "prawdziwie wspólnego rynku energii".

Podatek węglowy to rozwiązanie najbardziej radykalne, które jest promowane przez zwolenników OZE. Po jego wprowadzeniu rentowność energetyki konwencjonalnej będzie trwale podważona, a jednocześnie wzrośnie atrakcyjność źródeł odnawialnych. Prezydent Macron jest zdeklarowanym zwolennikiem ambitnej polityki klimatycznej i rozwoju OZE w Europie oraz na świecie.
Prezydent chce większej ilości połączeń energetycznych między krajami członkowskimi. Domaga się także harmonizacji ceny emisji w ramach systemu handlu emisjami. Chodzi o jej windowanie do poziomu gwarantującego odejście od źródeł emisyjnych, jak elektrownie węglowe, na rzecz nieemisyjnych, jak atom i OZE. Zdaniem Macrona "Europa powinna być na czele frontu ekologicznego i społecznego zwrotu".
Reforma Unii Europejskiej

Prezydent Francji zaproponował szerszą reformę Unii Europejskiej. Domaga się integracji w sektorach obrony, energetyki i wysokich technologii. Zaapelował o to, aby zwracać uwagę na indywidualne potrzeby krajów, ale nie zaniedbywać przy tym interesów całego bloku europejskiego - czytamy w BiznesAlert.pl.
BiznesAlert

KOMENTARZE ( 7 )


Autor: Coala 26.09.2017r. 18:47
Dwutlenek węgla to nie pierwiastek tylko związek chemiczny!!!! On jest już opodatkowany (system handlu emisjami plus... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: Makaron 26.09.2017r. 21:50
Jak wprowadzamy podatek to musimy zlikwidować rynek uprawnień EU ETS, bo w przeciwnym razie mamy podwójne opodatkowanie.
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowedź: 26-09-2017r. 22:24 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Haha 26.09.2017r. 23:19
To anty reklama. Makron zrezygnuje w krotce.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Zenon 27.09.2017r. 07:09
Oddychanie będzie opodatkowane. Od dziś przestaje:)
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Adam 27.09.2017r. 07:29
"Macron się domaga" Domagać się może w EU mamy 28 państw i one wspólnie decydują a nie jeden czy dwa kraje.... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: sierp 27.09.2017r. 11:00
Macron niech da przykład i opodatkuje wydychany przez siebie CO2 albo przestanie oddychać.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 7 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE