ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka w UE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Parlament Europejski zajął się regulacjami dotyczącymi bezpieczeństwa dostaw gazu
12.09.2017r. 12:29

Jak czytamy w BiznesAlert, we wtorek 12 września Parlament Europejski zajął się regulacjami dotyczącymi bezpieczeństwa dostaw gazu. Jak wynika z komunikatu opublikowanego na stronie PE, każde państwo członkowskie Unii Europejskiej, które doświadczy kryzysu dostaw gazu, będzie w stanie ostrzec sąsiednie kraje i jednocześnie uruchomić pomoc transgraniczną i zapobiec zmniejszeniu dostaw.
Dokument nie przeszedł jeszcze całej ścieżki legislacyjnej, ale udało się już osiągnąć porozumienie na temat jego treści. - Udało nam się zakończyć negocjacje na bardzo dobrym porozumieniu, które zapewnia dostawy gazu do naszych domów i innych odbiorców chronionych zawsze, nawet w czasie największego kryzysu - powiedział we wstępnym przemówieniu na forum PE Jerzy Buzek, poseł sprawozdawca projektu w sprawie bezpieczeństwa dostaw gazu. - Nasi obywatele mogą nie rozumieć geopolityki, ale gdy wyłącza im się gaz w mieszkaniach w czasie zimy to czują to. Jeden kraj może spowodować taki kryzys, ale jeden kraj na pewno go nie rozwiąże - dodał.
Obecnie państwa Unii Europejskiej importują 53 proc. zużywanej przez siebie energii, co kosztuje je dziennie ponad miliard euro. Kraje UE importują głównie ropę (90 proc.), gaz ziemny (66 proc.), węgiel oraz inne paliwa stałe (42 proc.), a także uran i inne paliwa jądrowe (40 proc.) - przypomina BiznesAlert.pl.
AzerNews.com/Parlament Europejski , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE