ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka w UE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Radzie Europejskiej nie udało się przygotować stanowiska dotyczącego Nord Stream 2
12.09.2017r. 10:51

Jak czytamy w BiznesAlert, w tym tygodniu miało dojść do spotkania grupy roboczej Rady Europejskiej na temat mandatu dla Komisji Europejskiej do negocjacji stanu prawnego projektu Nord Stream 2. Tak się nie stało, bo służby prawne Rady nie przygotowały stanowiska.
14 września miało się odbyć posiedzenie grupy roboczej, na którym Komisja Europejska mogłaby przedstawić swoje stanowisko na temat propozycji udzielenia jej mandatu do negocjacji z Rosją na temat stanu prawnego projektu Nord Stream 2. Może go udzielić Rada, która zdecyduje o tym, czy mandat będzie "twardy", a zatem wymagający wobec Rosjan, na przykład postulujący zastosowanie w pełni prawa unijnego wobec inwestycji, czy "miękki", uwzględniający odstępstwa na korzyść strony rosyjskiej.
Niestety ze względu na to, że służby prawne Rady Europejskiej nie przygotowały stanowiska przed spotkaniem, jego porządek został zatem zubożony o punkt poświęcony Nord Stream 2. Nowa data rozmowy na ten temat zostanie dopiero przekazana.
BiznesAlert

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Stach44 13.09.2017r. 13:13
Nie wiedzą co zrobić, chcieliby, ale.....
Solidarność w wykonaniu UE
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE