ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka w UE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Steinmeier: Nord Stream 2 tylko w zgodzie z prawem UE
23.08.2017r. 08:43

Jak poinformował BiznesAlert.pl, goszczący w Estonii prezydent Niemiec, Frank-Walter Steinmeier pytany o projekt Nord Stream 2, powiedział, że sprawa jego budowy powinna być rozpatrywana w kontekście europejskim, a sama infrastruktura musi spełniać unijne normy prawne.
- Proponuję rozważyć tę kwestię w szerszym, europejskim kontekście. Kiedy mówimy o infrastrukturze, to jest całkiem jasne, że konieczne jest przestrzeganie zasad prawa UE - powiedział prezydent Niemiec na konferencji prasowej w Tallinie. On sam jest świadomy krytycznych uwag do projektu w niektórych krajach, w tym w krajach bałtyckich. Niemcy w ramach Unii Europejskiej chcą nadanie mu prawnego potwierdzenia, że jest on zgodny z prawem i, oczywiście wskazania czego nie można zaakceptować lub wykonać - powiedział.
Prezydent Estonii Kersti Kaljulaid z kolei zauważyła, że jej kraj w ramach przewodnictwa w prezydencji Unii Europejskiej będzie koordynował rozmowy na temat mandatu UE do negocjacji z Rosją reżimu prawnego dla Nord Stream 2, a dyskusja w grupie roboczej już się rozpoczęła. Kolejne rozmowy zaplanowano na wrzesień - czytamy w BiznesAlert.pl.

KOMENTARZE ( 3 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: Galileo 23.08.2017r. 09:46
Cyt. "Steinmeier: Nord Stream 2 tylko w zgodzie z prawem UE". Schroeder myśli inaczej. I zrobi dokładnie... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 2 | Najnowsza odpowedź: 23-08-2017r. 14:12 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE