ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka w UE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.KALENDARIUM WYDARZEŃSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

USA mogą zostać sojusznikiem Polski w obronie energetyki węglowej
11.08.2017r. 06:22

Jak przypomina BiznesAlert.pl, Departament Stanu USA poinformował, że oficjalnie opuszcza porozumienie klimatyczne. Z uzyskanej przez Reuters instrukcji dla dyplomatów wynika, że mają oni w rozmowach z partnerami zagranicznymi omijać ten temat i promować wykorzystanie węglowodorów.
Instrukcja rozesłana do ambasad przez sekretarza stanu Rexa Tillersona uwzględnia apel o to, aby dyplomaci podkreślali wsparcie dla krajów, które pragną pozostać przy wykorzystaniu paliw kopalnych. Jednocześnie mają unikać odpowiedzi na pytanie o to, czy USA są gotowe powrócić do porozumienia klimatycznego z Paryża.

Amerykanie mają zgodnie z instrukcją Tillersona nadal brać udział w negocjacjach klimatycznych podczas kolejnych szczytów, aby bronić interesu USA i nie pozwolić na podwójne standardy oraz inne traktowanie krajów biedniejszych, jak np. Chiny. Z drugiej strony Waszyngton ma być przygotowany do odpowiedzi na pytania o to, dlaczego administracja Trumpa odwróciła politykę Obamy i promuje wsparcie Banku Światowego oraz innych organizacji tego typu dla projektów elektrowni węglowych.
W notatce można przeczytać, że USA będą promować elastyczność w udzielaniu zgód dla projektów wytwarzania energii, w tym takich, które wykorzystują w sposób czysty i efektywny paliwa kopalne.

To istotna wiadomość dla Polaków, którzy na poziomie międzynarodowym przekonują, że energetyka konwencjonalna, w tym najbardziej istotna dla polskiego miksu energetycznego, energetyka węglowa, mogą być wykorzystywane w sposób bezpieczny dla środowiska, a nowe elektrownie na węgiel powinny uzyskać wsparcie instytucji finansowych. - czytamy w BiznesAlert.pl.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE