ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka w UE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.KALENDARIUM WYDARZEŃSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W październiku rozmowy dotyczące bezpieczeństwa dostaw gazu przez Ukrainę
09.08.2017r. 06:50

Jak poinformował BiznesAlert.pl, rosyjskie media podają że Unia Europejska miała zaproponować Moskwie, aby konsultacje na temat tranzytu gazu przez Ukrainę rozpoczęły się w październiku tego roku. Informację miało przekazać rosyjskie ministerstwo energetyki. Zdaniem resortu stan infrastruktury przesyłowej na Ukrainie pogarsza się z roku na rok.
RIA Novosti powołuje się na wypowiedź wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej odpowiedzialnego za powstanie Unii Energetycznej. W rozmowie z agencją miał on powiedzieć, że rosyjskie ministerstwo energetyki co roku informuje o pogarszaniu się ukraińskiego systemu przesyłu gazu i niewystarczających inwestycjach w modernizację sieci przesyłowej i tranzytowej.

Jak czytamy w tekście opublikowanym przez RIA Novosti, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami konsultacje miały rozpocząć się pod koniec sierpnia, ale Bruksela zaproponowała, aby przesunąć je na październik.
Agencja przypomina, że zarząd operatora systemu przesyłowego Ukrtransgaz miał oskarżyć Naftogaz, że firma ta nie jest zainteresowana inwestowaniem w krajowy system przesyłowy z powodu ryzyka związanego z budową rosyjskiego gazociągu, który ma omijać Ukrainę. Zdaniem Rosjan może to mieć negatywny wpływ na przygotowania do zbliżającego się sezonu grzewczego - czytamy w BiznesAlert.pl.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE