ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka w UE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Niemcy mogą zdecydowanie bronić swoich elektrowni na węgiel brunatny
05.04.2017r. 07:25

Jak czytamy w BiznesAlert.pl, Niemcy obawiają się nowych limitów emisji, które zagrożą elektrowniom na węgiel brunatny. Organizacje ekologiczne ostrzegają, że rząd w Berlinie może zawetować zmiany zapisów o najlepszej dostępnej technice (BAT) w dyrektywie o emisjach przemysłowych (IPPC) podczas głosowania 28 kwietnia.
Rzecznik ministerstwa środowiska Niemiec przyznaje, że rząd nadal dyskutuje na ten temat. Chociaż generalnie Berlin akceptuje propozycję, to zastrzega, że "dyskusji wymaga temat elektrowni na węgiel brunatny". Nowe wymogi odnośnie emisji tlenków azotu będą trudne do spełnienia przez część elektrowni tego typu w Niemczech. Z tego względu resort środowiska uznaje ustalony limit za zbyt niski. Zdaniem Umweltbundesamt (resort środowiska) Komisja Europejska proponuje rozwiązanie wymagające wielkich inwestycji i dające małe oszczędności.

Niemcy przewodzą w promocji odnawialnych źródeł energii jako narzędzi zwrotu energetycznego na poziomie międzynarodowym. W kraju narasta jednak dyskusja na temat rzeczywistych kosztów polityki klimatycznej dla obywateli.
UE instalacji technologicznych, w niektórych, uznawanych za szczególnie uciążliwe dla środowiska, dziedzinach działalności gospodarczej, np. przemysłu. Są to niektóre instalacje technologiczne w ramach: przemysłu paliwowo-energetycznego, chemicznego,mineralnego, metalurgicznego, a również instalacje związane np. z gospodarką odpadami technologicznymi i komunalnymi orazraz rolnictwem (m.in. ubojnie, mleczarnie, garbarnie) - przypomina BiznesAlert.pl.
BiznesAlert

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: gucio 05.04.2017r. 11:08
I od tego trzeba było zacząć :)i tego się trzymajmy.
Mamy szanse oszczędzić miliardy
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: PiecMartenowski 05.04.2017r. 14:39
czy dobrze rozumiem, że... na horyzoncie pojawia się nam solidny partner do obrony energetyki węglowej, która wbrew... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE