ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka w UE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Bułgaria chce od KE zwolnienia z obowiązku obniżenia emisji w największych elektrociepłowniach węglowych w kraju
28.03.2017r. 13:28

Jak poinformował BiznesAlert.pl, Bułgaria chce, aby Komisja Europejska zwolniła ją z obowiązku obniżenia emisji w największych elektrociepłowniach węglowych w kraju. Sofia ostrzega, że jest to zagrożenie dla bezpieczeństwa energetycznego i konkurencyjności tamtejszej gospodarki, która realizuje 40 procent zapotrzebowania z tych źródeł.
Bułgaria liczy na to, że specjalna komisja składająca się z przedstawicieli państw członkowskich Unii Europejskiej zatwierdzi wyższy limit emisji dwutlenku siarki i tlenku azotu, a do końca kwietnia zostaną wprowadzone limity rtęci dla instalacji o mocy cieplnej przekraczającej 50 MW.

- Bułgarskie elektrownie węglowe nie wytrzymają planowanego poziomu redukcji emisji - poinformowało w oświadczeniu tamtejsze ministerstwo energetyki. - Ze wstępnych wyliczeń wynika, że spełnienie norm środowiskowych będzie wymagało inwestycji wartych ponad 1 mld lewów (556 mln dolarów) - dodaje ministerstwo.

Resort poinformował, że liczy na spotkanie z komisarzami ds. środowiska i energetyki. Ponadto będzie postulował aby poziom redukcji emisji zanieczyszczeń dla Bułgarii był niższy od tego planowanego dla pozostałych państw członkowskich.
Największe elektrownie węglowe w Bułgarii znajdują się w północnej części kraju, w zagłębiu wydobycia węgla brunatnego Maritsa East, którego złoża charakteryzują się wysokim poziomem zasiarczenia.

Według bułgarskiego ministerstwa energii nowe ograniczenia mogą zagrozić bezpieczeństwu energetycznemu państwa i uderzyć w konkurencyjność jej niewielkiej gospodarki - czytamy w BiznesAlert.pl.

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: Inwestor 28.03.2017r. 15:12
Przynajmniej konkretnie, a nasi chcą zmieniać UE.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: dpw 28.03.2017r. 23:06
A Unia teraz pokaże im środkowy palec. Bo właśnie na to czekali. Cała polityka klimatyczna ma na celu uderzenie w... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE